Yükleniyor...

Bilim Elçileri

Anasayfa / Bilim Elçileri

Bilim Elçileri

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi Bilim Elçileri programı bilim merkezinde bilimsel eğitimler sunmaktadır. 10 hafta süren eğitimlerin ilk dönemi Kasım, Aralık ve Ocak aylarında gerçekleşmektedir.

 

Ziyaretçilerle etkili iletişim kurarak, çeşitli gruplara rehberlik yaparak, bilim merkezi içerisindeki organizasyonlarda yer alarak veya bilim merkezinin diğer noktalarında görev alarak bilime katkı sağlamak isteyen Bilim Elçileri 10 haftalık bir program ile yetiştirilmektedir. Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezinde yapılacak eğitimler uzman kadromuz tarafından verilmektedir. Keşfetmek, araştırmak, yaratıcılığının gelişmesi, öğrenmek ve eğlenmek isteyen bilim elçilerini BTM’ ye bekliyoruz.

 

10 hafta süren ve BTM’de yapılan eğitimin sonunda, katılımcılar etkili bilim iletişimi, bilim merkezi işleyişi, bilimsel etkinlikler, deney ve atölye yapımı, simülatör ve planetaryumların çalışma ilkeleri gibi birçok konuda bilgi ve deneyim sahibi olmaktadır.

Türkiye’nin en kapsamlı Dünya’nın ise sayılı bilim merkezlerinden olan Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi bilim elçisi programında görevli kişileri bu misyonu taşıyabilecek yetenekli ve bilimsel bakış açısına sahip bireylerden seçmektedir.