Yükleniyor...

AİLELER

Anasayfa / AİLELER

AİLELER

Ebeveyn olarak belki de en keyifli ve faydalı görevlerimizden biri de çocuklarımıza zaman ayırmaktır. Anne ve babanın çocuğuyla birlikte olmasından çok çocuklarıyla nasıl vakit geçirdiği, duygusal ve sosyal gelişimlerinin desteklenmesi açısından çok önemlidir.

Kaliteli zaman geçirmek adına Bilim Merkezine ziyarete geldiğinizde ve çocuklarınızın nasıl öğrenmeye başladıklarını gördüğünüzde teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin hedeflerinizi belirleyerek doğru iletişim şeklini merkezde yapılan etkinliklerle öğreneceksiniz. Çocuklarla doğru kurulan bilim iletişimi onların bilimsel aktivitelere gönüllü olarak katılım sağlamasını desteklediği gibi yaşamlarına uygun bilgi, becerileri oluşturmalarına da yardımcı olup, psikososyal gelişimlerine de olumlu etki eder.

 Çocuklar; anne ve babalarıyla katıldıkları faaliyetlerde keşif, deneyimleme, merak ve yaratıcılık süreçlerini birlikte öğrenir ve değerlendirirler. Tüm ailenin katıldığı etkinlikler aile içi iletişim ve ilişkileri güçlendirirken aynı zamanda çocuk için zengin deneyimler sunar.

Birlikte bir atölyede bilimsel çalışmada yer alıp ya da deney düzeneğini uygulayıp, sergi ile bilim serüveninize devam edebilirsiniz.